środa, 18 listopada 2015

Jak sie nie ma co sie lubi to...

...sie lubi co sie ma oczywiście! Znane przysłowie, każdy od małego z nim obcuje i ja dzisiaj po słonych przemyśleniach rozwinę to zdanie trochę szerzej. Dlaczego? Bo zawiera wiele prawdy, powinnien być czynnikiem, którym sie kierujemy w życiu. Zapraszam :)

Jak sie nie ma co sie lubi.
Niektórzy mogliby się zastanawiać o co chodzi. Oczywiśćie o upodobania oraz nasze wyposażenie. Materialne i też nie. Czasem brakuje nam laptopa, nowego telefonu, pieniędzy lub chociażby cukru do ciasta. To może być problem, ale nie na tyle poważny jak brak szczęścia, samoakceptacji, motywacji, miłości. Należy wtedy szukać lepszych opci, ale gdy potrzeba jest na teraz? Gdy nie mamy mąki a zaraz goście z wizytą liczą na popisowe w Twoim wykonaniu naleśniki? Albo, w bardziej emocjonalym wypadku jak utrata brak pewności siebie 5 minut przed występem w szkolnym konkursie talentów? Co wtedy? Jak sie nie ma " co sie lubi"?

To sie lubi co sie ma!
Nie masz sprawnego laptopa- skorzystaj z biblioteki szkolej. Nie masz mąki do naleśników? Zrób wykwintne, kolorowe kanapki i zachwyć gości smakiem i estetycznym, ale i bogatym wyglądem.
MAMY WSZYSTKO. Czasem nie to, czego akurat potrzebujemy. Potrzeba matką wynalazków. Byłam kiedyś świadkiem, gdy zziebniętą osobę przykrywało się obrusem ze stołu. Nie, nie dysponowali akurat kocem ani kołdrą. Na wszystko istnieją zamienniki i wystarczy się po prostu przystosować. Kluczowe słowo- p r z y s t o s o w a ć. Często wydaje się to niemożliwe, nieosiągalne. Myślimy, że sie nie da. Jednak to wcale nie jest niedostępne. Osoby na diecie wiedzą, że na początku odstawienie niezdrowych posiłków, słodyczy, coli itp. jest kłopotliwe. Jednak w dużej części przypadków już po jednym, max.2 dniach się przyzwaczajamy. Racjonalne jedzenie jest wtedy dla nas normalnością. W życiu może być tak samo. Może trwać to dłuższy okres, ale nie będzie trwało w nieskończoność.

Podsumowanie? Zawsze jest inna alternatywa. Czasem lepsza, czasem gorsza ale jest. I nawet jak zmiana wychodzi nam na gorsze to pamiętajmy, że słabe coś jest lepsze niż absolutne nic.

kutrka- diverse koszulka- sinsay legginsy- no name buty- confront

Dzięęękuje za przeczytanie! Jesteś tu- proszę zostaw komentarz lub obserwację będzie mi bardzo miło :)
Roksana

1 komentarz: