wtorek, 20 września 2016

Po co to wszystko?

Wstaję i zasypiam. Odchodzę i wracam. Robię bałagan w pokoju i w głowie, potem sprzątam. Biorę oddech, wypuszczam powietrze. Upadam i się podnoszę. Robię dużo rzeczy i zastanawiam się po cichu, do czego dążę?

Życiowy cel to podstawa spełnionego życia. Co prawda, nigdy nie umierałam, ale potrafię wyobrazić sobie siebie na łożu śmierci i wizja zamykania oczu po raz ostatni ze świadomością, że ktoś zapamięta mnie jako "tę Roksanę" brzmi wspaniale. Nie chcę zostać życiowym nieudacznikiem bo, hej, kto chce?  Jak mogę zapobiec temu? Czy w ogóle można mieć pewność?
Obawiam się, że nie. Dlatego karcę się w duchu, bo ja chcę mieć pewność, chcę wiedzieć, czy będzie okej.
Nie dowiem się. Na pewno nie ja, ani nikt inny- my nigdy nie będziemy wiedzieć czy nasze marzenia z dzieciństwa się spełnią, czy wylądujemy na wybranych studiach ani nawet czy babcia zrobi rosół, gdy do niej przyjedziemy. Nie wiemy nic, wszystko w jednej sekundzie może się zmienić- dobijające, co?
Po co więc ta cała praca, po co trud, który wkładamy w każdy milimetr tego, na czym nam zależy? A co z faktem, że przyszłość nie istnieje?  Może nie powinno nas obchodzić, gdzie skończymy na starość, ale zdrową reakcją każdego człowieka jest chęć poznania swojej przyszłości. Przyszłość- słowo tak odległe, jednocześnie tak bliskie, a w rzeczywistości całkowicie martwe. Nie ma tego, co będzie jutro. A jednak możemy to modelować? Możemy starać się zapewnić sobie dobrą przyszłość, choć i tak na nic pewności nie mamy? Jacie, to po co to żyć, skoro nic nie jest stałe i pewne?
Mam odpowiedz. Dla tej, jednej minuty. Dla satysfakcji po wykonaniu zadania, dla uśmiechu mamy, dla przyjemnego ciepła na sercu. Dla nas samych. Przestańmy planować swoją przyszłość, żyjmy tym, co jest teraz i może, ewentualnie nasza przyszłość uformuje się sama. Czy jest droga do szczęścia? Nie ma jednej, uniwersalnej, ale ta opisana przeze mnie dzisiaj to jedna z alternatyw. Poświęcić się pasji i swoim celom, formowanie czegoś pięknego z każdej godziny naszego życia. Spróbujmy.
Roksana

20 komentarzy:

 1. Hej, witak koleżankę z Gdańska ;).
  Warto spełniać marzenia, myślę że dobrze by było gdybyś obrała jakiś cel np. w fotografii :)
  Trzymam kciuki!
  http://feather92.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację. Szczerze to nie wiem jak to skomentować, bo nie ma słów! Piszesz tak pięknie, że można czytać godzinam!
  Trzeba się poświęcać pasją i celą,bo życie nie trwa wiecznie💓

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba dążyć do spełnienia naszych marzeń.Nawet gdyby wszystkie się nie spełniły, to mamy satysfakcję, że cokolwiek zrobiliśmy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mądrze napisany post :) sliczne zdjecia!


  nikolaa123.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej podobają mi się zdjęcia i wstęp, choć cały post jest niczego sobie! ♥ www.czytamczytaszczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę mądrze pisany post ! Do tego super zdjęcia. Będę tu częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Poprzez martwą gonitwę do nieznanych nam celów, wypalamy się... łapmy każdą chwilę, każdy moment! ;) Bardzo mądre przesłanie postu.

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetnie napisane! Od dawna żyję chwilą, nie koniecznie myśląc o przyszłości, bo i tak zazwyczaj wychodziło inaczej niż sobie zaplanowałam :)

  Pozdrawiam
  dandiess.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystko co robimy róbmy dla siebie i dla naszej satysfakcji. Spełniajmy nawet te najmniejsze marzenia :)
  https://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdjęcia są przepiękne, szkoda tylko, że takie malutkie! :)
  zofiakuca.online

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim zdaniem dążenie do spełniania marzeń powinno być jednym z najważniejszych aspektów naszego życia :) sama staram się robić to ciągle :) świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 13. Takie myslenie jest jak najbardziej na tak <3
  Super post ;*

  http://victim-fashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajnie napisane!
  http://gooldenfox.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo mądra i pouczająca treść, dziękuję :*
  http://zatrzymacchwileulotne.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 16. Cudowne zdjęcia <3

  http://franiawilliams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetny post i zdjęcia :D Zdjęcia są przepiękne niestety trochę małe. Polecam ustawianie po prostu większego rozmiaru, bo sa cudowne ;)

  Pozdrawiam Wiktoria z bloga Book Written Rose. Zapraszam ❤

  OdpowiedzUsuń